Raku. Kujunemine ja kogemus/ Inga Allik

12.50 

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Raku on 16. sajandil Jaapanis sündinud keraamikatehnoloogia, mis on tänapäeval saanud populaarseks paljude maade keraamikute seas. Ingrid Alliku raamat annab esiteks ülevaate rakukeraamika ajaloost, traditsioonidest ja filosoofiast ning selle levikust maailmas; raamatu teise ja mahukama osa moodustab aga põhjalik käsitlus rakukeraamika tehnoloogiast, mis tutvustab selle tehnoloogia erinevaid tahke alates savi valimisest kuni valminud esemete lõpliku viimistlemiseni. Käsiraamatu kaante vahele on jõudnud Ingrid Alliku pooleteise aastakümne jooksul kogutud kogemused ja teadmised.

„Minu jaoks esindab raku teatud esteetikat, mis väljendub mitmel pool, ka keraamikaväliselt. See esineb naturaalsetes, ajas muutuvates materjalides, valmisesemete lihtsuses ja teatud lõpetamatuses. … Raku on kogemus, mis elab, liigub, muutub ja püsib tänu neile muutustele,“ tõdeb autor ise.

Professionaalsete keraamikute kõrval pakub Ingrid Alliku rohke pildimaterjaliga illustreeritud raamat oskusteavet ka huviringide juhtidele ja neis osalejatele, olleks heaks abimaterjaliks koguni iseseisvale, täiesti algajale keraamikahuvilisele, sest on ju raku suhteliselt kergesti teostatav keraamikapõletusviis, millega tegelemiseks on kõik materjalid kättesaadavad.

Kujundanud ja küljendanud Pärtel Eelma

144 lk, eesti keeles
Eesti Kunstiakadeemia, 2010

ISBN 978-9985-9946-5-8